כתבתו של יאיר בן חור

מאת יאיר בן-חור מבקר תרבות

תפוז תאריך 22/6/13

אם אתם מחפשים היכן לבלות, אם אתם רוצים שעה וחצי של הנאה צרופה, שתשכיח מכם את בעיות היום־יום, יש לי בעבורכם בילוי מושלם: מופע הסטנדאפ של פאטמה, הסטנדאפיסטית הבדווית הראשונה.
הארץ מלאה במִצחקנים (סטנדאפיסטים בעברית), רובם מצחיקים בעיקר את עצמם, מקצתם הם בדיחה עצובה ומיעוטם באמת מצחיקים וראויים לתואר הנכסף. אין ספק שפאטמה, הסטנדאפיסטית הבדווית הראשונה בישראל נמנית עם אותו מיעוט. היא מצחקנית בכל רמ"ח איבריה ושס"ה גידיה, אמנית־בנשמה, מצחיקה עד דמעות, ובקיצור - מצחקנית מוכשרת מאוד.
אתה מבת ים?
מִצחקנים רבים  מנסים להצחיק בבחירה אקראית של אדם מהקהל, אליו הם נטפלים יורדים עליו ומביכים אותו. לא פאטמה. פאטמה מכבדת את הקהל הצופה בה, היא משתפת אותו בהומור שנון, בהתלהבות מידבקת תוך מתן כבוד רב והמון אהבה.
שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק
פאטמה עולה בבגדים מסורתיים, פוצחת בריקודי בטן ובצהלולים, מספרת בחן כובש מקבץ מרשים של בדיחות בלשון חדה, משוחררת וחכמה, מתובלת בפתגמים ערביים.
היא עומדת מול הקהל, בוחנת אותו, מפעילה אותו, ובכישרון מופתי יודעת להתאים את עצמה בשניות לקהל הצופה בה. בהופעת יחיד בת שעה וחצי היא רוקדת, שרה, צוחקת, מספרת בדיחות כמו שרק היא יודעת לספר, מלהיבה ומשתפת את הקהל בקטעים ספק מאולתרים ספק מתוכננים. 

ההופעה ביום חמישי האחרון (20 ביוני 2013) באבו גוש מול קהל מורים ומורות הייתה אחת הופעות המִצחק (הסטנדאפ) היותר מצחיקות שראיתי בשנים האחרונות. הקהל התלהב, ותוך שניות יכולת לשמוע פרצי צחוק שהלכו והתגברו, ועבדכם הנאמן צחק במשך שעה וחצי צחוק מתפקע ומשחרר, שעה וחצי של תענוג ועונג מושלמים.
אז אם אתם מבקשים שעה וחצי לשכוח מהכול ולברוח מהצרות רוצו להופעה הקרובה של פאטמה. מובטחת לכם הנאה צרופה.
_____________________________________
פאטמה, הסטנדאפיסטית הבדווית הראשונה בישראל, במופע פנטזיה קסומה של סיפורי אהבה וחכמה

הצטרפו למועדון חברים
ספר הפתגמים של פאטמה
055-2630996